تبلیغات

تقارن و عدم تقارن در طراحی پوستر

طراحی پوستر های زیبا و موثر یکی از تکنیک های جلب نظر مخاطبان به رویداد شما میباشد تابلوگر با سالها تجربه فراوان در خصوص کارهای گرافیکی از قبیل طراحی پوستر با موضوعات مختلفی از جمله پوستر های همایش ، پوستر های ورزشی ، پوستر های تبلیغاتی و . . .  ، طراحی و چاپ تابلوهای خلاقانه و زیبا ، طراحی لوگو ، طراحی بنر فعالیت میکند. اگر شما هم درخواست طراحی پوستر دارید و به دنبال شرکت حرفه ای جهت طراحی پوستر خود میگردید میتوانید روی تابلوگر حساب کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت طراحی پوستر و بنر ، سفارش طراحی پوستر با ما تماس حاصل نمایید و یا از لینک زیر جهت مشاهده آنلاین هزینه طراحی پوستر اقدام نمایید.

مشاهده هزینه طراحی پوستر

 پوستر کامل نه تنها باید چشم نواز و جالب و زیبا باشد بلکه باید اطلاعات مهمی را نیز در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. با این حال ، یک پوستر زیبا فقط در صورتی موثر و کارآمد میباشد که مخاطبان و خوانندگان پوستر طراحی شده را به سمت شما جلب کند. ایجاد پوستر زیبا و موثر در جذب مخاطبان تخصص تابلوگر میباشد شما میتوانید با هزینه ای مناسب اقدام به ثبت سفارش طراحی پوستر در کم ترین زمان ممکن نمایید و یکی از وجه تمایزات ما  مشارکت دادن نظرات و ایده های مشتری در تمام مراحل طراحی پوستر و بنر میباشد.

 طراحی پوستر چیست ؟ 

نوعی اعلان خبری و مجودیت میباشد که از آن برای بیان رویدادها در موضوعات مختلف که معمولا برای نمایش بصورت عمودی طراحی می شود و این پوستر که طراحی شده است میتواند اطلاعات را به صورت تصویری و در قالب جملات و کلمات به مخاطبانش انتقال بدهد. پوسترها میتوانند در مخاطبان خود تحرک ایجاد کنند و آنان را به سمت و سوی شما بکشانند. در طراحی پوسترها از نرم افزار های مختلفی استفاده میشود که پاورپوینت و فتوشاپ از جمله ی آنان میباشند. پوستر ها دارای موضوعات متنوعی هستند و پوستر ها کاربرد های متفاوتی هم دارند و میتوانند مربوط به یک همایش و یا کنگره باشند به طور کلی پوستر ها را میتوان به پوستر های علمی ، پوسترهای فرهنگی ، پوستر های ورزشی ، پوستر های تبلیغاتی و پوسترهای کاری یا بیزینسی تقسیم نمود.

 

(برگرفته از اصول طراحی پوستر) ایده هایی عالی و جذاب جهت طراحی و ساخت پوستر و بنری زیبا :

1- به فکر وادار کردن مخاطبان پوستر :

طراحی پوستر خوب باید مخاطبان را به دیدن و فکر کردن در مورد یک چیز سوق دهد. خواه یک رویداد باشد ، یک کالای تجاری از یک شرکت یا حتی یک پیش نمایش فیلم ، یک پوستر باید یک چیز را برای کاربران در نظر گرفته و مخاطبان را به فکر کردن درباره آن وادار کند. سعی نکنید عناصر یا پیام های مختلف زیادی را در طراحی پوستر وارد کنید. به هر طراحی پوستر به عنوان راهی برای یک رویداد فکر کنید رویدادی که میتواند بسیار موفق باشد.

 

مفهومی بودن پوسترها
مفهومی بودن پوسترها

 

2-استفاده از رنگ ها در طراحی پوستر :

سعی کنید در طراحی پوسترها از دو تا سه رنگ نزدیک به هم استفاده نمایید  اگر این گزینه ها خلق و خوی مناسب برای پروژه را ایجاد نکردند ، قوانین را زیر پا بگذارید و یک یا دو رنگ جدید انتخاب کنید. روند تقریباً در تمام پروژه های طراحی گرافیک در حال حاضر استفاده از رنگ های روشن ، جسورانه ، بسیار اشباع است. 

استفاده از رنگ ها در طراحی پوستر
استفاده از رنگ ها در طراحی پوستر

 

3-استفاده از معیار مقیاس در پوستر :

یکی از مواردی که بیشتر از همه میتواند در طراحی پوستر الهام بخش باشد این است که می توانید از تکنیکی استفاده کنید که لزوماً در کم تر پوستر به کار رفته باشد. عناصر کوچک و بزرگ را با هم امتحان کنید تا یک طراحی پوستر تأثیرگذار ایجاد کنید. تصاویر بزرگ همراه با اشیاء کوچک می توانند یک ترکیب جالب باشند. هدف باید جلب توجه و تشویق مردم برای نزدیک تر شدن به طراحی پوستر برای کشف بیشتر باشد.

مقیاس عناصر در طراحی پوستر
مقیاس عناصر در طراحی پوستر

 

4-انتقال مفهوم پوستر در فواصل :

یک طراحی پوستر خوب باید در فواصل مختلف دیده و درک شود تا در حد امکان کارآمد باشد. باید بتوانید آن را از 2 متر دور یا به اندازه 20 متر دورتر مشاهده و درک کنید. کلید موفقیت در فواصل مختلف در روابط خاص و جزئیات دقیق میباشد. از فاصله دور ممکن است یک تصویر کلی یا عملی را ببینید که اتفاق می افتد. عناصر جدیدی را ببندید که اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند. چیزی که پیچیده تر است تایپوگرافی در فواصل مختلف است. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات اصلی یا خط اصلی در فاصله قابل خواندن است.

اندازه فونت پوستر ، دیده شدن پوستر
اندازه فونت پوستر ، دیده شدن پوستر

 

5- از خطوط برای رهبری چشم استفاده نمایید :

دو سری خط وجود دارد که باید هنگام طراحی پوستر در مورد آنها فکر کرد:

  • خطوط نامرئی که باعث شکسته شدن طرح و یا ایجاد هماهنگی بصری می شوند
  • خطوطی که چشم را به سمت یک عنصر خاص در طراحی پوستر هدایت می کند ، مانند یک عنصر متن 

وقتی خطوط نامرئی به میان آمد ، در نظر بگیرید که کاربر چگونه به طراحی نگاه می کند. همانطور که در عکاسی ، قاعده سوم می تواند به شما در تعیین محل قرارگیری اشیاء روی بوم و چگونگی تأثیرگذاری آن بر توانایی مشاهده کمک کند. طراحی پوستر اغلب می تواند شامل پانل ها یا قسمت های مختلفی باشد که کاربران به قطعات آن نگاه می کنند. خطوط همچنین می توانند ابزاری جهت دهنده در طراحی پوستر باشند که به هدایت چشم به مهمترین عنصر در طراحی کمک می کند. چه خطوط از شکل های صحیح باشد و چه بخشی از یک تصویر ، می توانند راهی قدرتمند برای ایجاد تأکید و علاقه بصری باشند.

کاربرد خطوط دید در طراحی پوستر
کاربرد خطوط دید در طراحی پوستر

 

شرکت خوراک و تأمین اسب سواران ، در بالا ، از متن به عنوان خطی استفاده می کند که روز شما در پایین تصویر پوستر میباشد. جفت کردن پیام و تصویر نه تنها هوشمندانه است بلکه یک خط مشخص را نیز دنبال می کند.

6-در انتخاب حروف محو دقت نمایید :

رایج ترین خطایی که طراحان هنگام طراحی پوستر مرتکب می شوند ، این است که تایپوگرافی در بالای صفحه قرار دارد. مردم قرار نیست زمان زیادی را صرف تلاش برای رمزگشایی و درک طرح کنند. برای قسمت اصلی پیام ، یک تایپ تمیز و آسان برای خواندن انتخاب کنید. این مفهوم فراتر از خود قلم است و شامل چگونگی استفاده از متن میباشد. تضاد زیادی بین عناصر متن و پس زمینه ایجاد کنید تا حروف قابل خواندن باشد. (و از راه دور نیز قابل خواندن است.) با پوسترهایی که در فضای بیرون آویزان خواهند بود ، در ایجاد کنتراست بیشتر دقت کنید. اگر رنگ ها محو شوند ، آیا طرح هنوز قابل درک است؟ آیا در نورپردازی روشن یا تاریکی کار می کند؟ عناصر بسیار متضاد می توانند اکثر این مسائل را حل کنند

محو کردن حروف در پوستر
محو کردن حروف در پوستر

 

7-ایجاد یک حاشیه گسترده :

برخلاف طرح های کوچکتر ، جایی که ممکن است شما نیاز به استفاده از هر اینچ از فضای موجود داشته باشید ، ایجاد حاشیه گسترده ممکن است در طراحی پوستر های بزرگ تر به جلب توجه مطالب کمک کند. از فضای اغراق آمیز در لبه های بیرونی استفاده کنید تا یک کانون مرکزی تر ایجاد شود. نه تنها فضا تضاد ایجاد می کند ، بلکه می تواند به یک سبک مرسوم تر و شیک تر کمک کند.

ایجاد حاشیه در طراحی پوستر
ایجاد حاشیه در طراحی پوستر

 

8-عناصر واقعی و عناطر طراحی را با هم ترکیب نمایید : 

برخی از بهترین و الهام بخش ترین موارد در طراحی پوستر ها مخصوصا پوستر فیلم ترکیبی از اشیاء واقعی و مصور است. از متن ساخته شده از تصاویر و کمی فانتزی در طراحی ، این رسانه مکان مناسبی برای بازی با این نوع مخلوط ها است. توصیف بسیار دشوار است ، اما می بینید که چقدر در طراحی پوستر زیبایی را افزایش میدهد (مانند مثال بالا جایی که تعداد کمی از تصاویر کوچک برای ایجاد موهای زن در پوستر فیلم ترکیب می شوند).

استفاده از عناصر واقعی و طراحی در پوسترها
استفاده از عناصر واقعی و طراحی در پوسترها

 

9-ایجاد تعادل با عدم تقارن پوستر : 

در حالی که تقارن می تواند بسیار جذاب باشد ،اما احساس نمی کنید که یک طرح پوستر به قسمتهای زیادی تقسیم میشود که عدم تقارن برای آن غیر قابل اجتناب میباشد. طرح را با عناصر نامتقارن که چشم را هدایت می کند و حتی علاقه بیشتری به آن می بخشد ، متعادل کنید. متن و تصاویر را جبران کنید ، رنگهای روشن و تیره یا فضای کامل و باز برای ایجاد هماهنگی بصری با یک احساس افست.

 

تقارن و عدم تقارن در طراحی پوستر
تقارن و عدم تقارن در طراحی پوستر

 

10-استفاده از مرزها :

بهترین قسمت طراحی پوستر این است که اغلب به یک رویداد یا اتفاق خاصی که در یک زمان خاص اتفاق می افتد پیوند دارد. این بدان معناست که بیشتر پوسترها ماندگاری بسیار بالایی ندارند. بر خلاف یک طراحی نام تجاری که سال ها یا دهه ها باقی خواهد ماند، پوستری احتمالاً طولانی نخواهد بود.طراحی پوستر مکانی عالی برای فشار بر مرزهای پوستر شماست ، با تکنیک های مختلف طراحی آزمایش کنید و کمی جسور تر از سایر پروژه ها باشید.

مزیت های پوسترها
مزیت های پوسترها

 

یکی از مهمترین عناصر طراحی پوستر خوب ممکن است کیفیت باشد. پروژه های چاپی به تصویری با کیفیت بالا و وضوح بالا نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که چاپ در زندگی واقعی همانند صفحه نمایش  زندگی باشد . پس به کیفیت چاپ ها هم بسیار اهمیت بدهید.

 

تابلوگر با دارا بودن پرسنلی مجرب و متعهد در زمینه ی طراحی پوستر همواره سعی در ارایه کارهایی زیبا و پر بازخورد دارد ، سالها تجربه گرانبها در این زمینه میتواند اندوخته ای مناسب جهت اجرای کارهای بهتر در آینده گردد شما عزیزان میتوانید جهت آگاهی از قیمت طراحی پوستر با فتوشاپ ، قیمت طراحی و چاپ پوستر در سایز های a4,a3 و ثبت سفارش طراحی پوستر با ما تماس حاصل نمایید و یا از طریق لینک زیر جهت مشاهده هزینه های طراحی پوستر های مختلف از جمله پوستر همایش ، پوستر ورزشی ، پوستر علمی ، پوسترت بلیغاتی و . . . اقدام نمایید.

 

مشاهده هزینه طراحی پوستر