در این مقاله کامل قصد داریم تا شما را با نکات و اصول طراحی پوستر همایش آشنا کنیم و در پایان مقاله نیز میتوانید اقدام به دانلود طرح لایه باز پوستر همایش به صورت رایگان نمایید. تابلوگر دارای یک دهه تجربه موفق در زمینه طراحی و چاپ انواع پوستر از جمله طراحی پوستر همایش ، طراحی پوستر تبلیغاتی ، طراحی سایر پوسترها به سفارش مشتری میباشد جهت ثبت درخواست طراحی پوستر همایش میتوانید با ما تماس بگیرید. شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از هزینه و قیمت طراحی پوستر همایش از لینک زیر اقدام نمایید. 

مشاهده هزینه طراحی پوستر همایش

به نظر شما یک پوستر همایش چگونه میتواند باعث جلب نظر مخاطبان گردد و باعث تحریک آنان شود؟

مهم ترین موضوع در طراحی پوستر همایش و یا کنگره این است که هدف خود را از طراحی پوستر تایین کنید !!! حتما تعجب کردید. اما گاهی هدف از طراحی از پوستر همایش شرکت در مسابقه طراحی میباشد که پوستر طراحی شده شما باید توسط آنان داوری شود. گاهی هم شما شخصا برگزار کننده همایش هستید و قصد دارید تا مخاطبان زیادی را جذب نمایید ، و اما تفاوت این دو در چیست ؟ در پوستر اول که شما برای مسابقه طراحی نموده اید بیشتر باید بر روی طراحی گرافیک پوستر کار کنید یعنی پوستر طراحی شده  بیشتر باید دارای گرافیک زیبا بوده تا اینکه جملات زیادی در آن بکار ببرید و اطلاعات مفید و وعده های جذاب به مخاطبان بدهید.

اگر موضوع پروژه شما ( همان همایش ) بسیار جذاب و مفید و کاربردی باشد و در آن زمینه نیز خاص باشد آیا دیگر نیازی به تبلیغات و طراحی و پخش پوسترهای همایش نمیباشد؟ پاسخ منفی است زیرا تجربه ثابت کرده است که تبلیغات مناسب مانند پوسترهای جذاب باعث تحریک مخاطبان شده و آنان را به ترغیب به شرکت در همایش میکند و همین پوستر که طراحی آن بسیار راحت میباشد اما کمی دقت و خلاقیت میخواهد خواهید دید که چه تاثیری در جذب مخاطب برای همایش شما با هر موضوعی میشود. در ادامه این مطلب نیز ویدیو آموزش طراحی پوستر همایش با فتوشاپ را نیز برای شما قرار میدهیم.

نمونه پوستر همایش زیاد ببینید:

دیدن پوستر های همایشی مرتبط با موضوع پروژه شما باعث خواهد شد که ذهن شما بازتر شود و در طراحی و ساخت یک پوستر همایشی زیبا و تاثییر گذار موفق تر باشید  بنابراین توصیه ما این است که تا میتوانید پوستر های طراحی شده زیادی را با دقت ببینید و آنها را تحلیل نمایید.

نمونه پوستر همایش سالانه کاری
نمونه پوستر همایش سالانه کاری

 

نمونه پوستر همایش سالانه کاری
نمونه پوستر همایش سالانه کاری

 

نمونه پوستر همایش علمی
نمونه پوستر همایش علمی

 

نمونه پوستر همایش پزشکی
نمونه پوستر همایش پزشکی

 

نمونه پوستر همایش علمی
نمونه پوستر همایش علمی

 

نمونه پوستر همایش نفت و گاز
نمونه پوستر همایش نفت و گاز

 

نمونه پوستر همایش ملی ادبیات
نمونه پوستر همایش ملی ادبیات

 

نمونه پوستر همایش روانشناسی
نمونه پوستر همایش روانشناسی

 

نمونه پوستر همایش دوچرخه سواری
نمونه پوستر همایش دوچرخه سواری

 

نمونه پوستر همایش ازدواج
نمونه پوستر همایش ازدواج

 

( لینک دانلود نمونه پوسترهای همایش بالا )

 

تعیین هدف از طراحی پوستر همایش :

پوستر را برای مسابقه طراحی میکنید ؟ و یا سفارش طراحی پوستر همایش از مشتری دارید ؟ 

جمع آوری اطلاعات در ارتباط با همایش :

در این مرحله شما باید در ارتباط با همایش مورد نظر اطلاعات خوبی را بدست بیاورید به عنوان مثال : مخاطبان همایش چه کسانی هستند ؟ سطح علمی مخاطبان چقدر میباشد ؟ این همایش چه نوآوری و دست آورد متفاوتی خواهد داشت ؟ و ...

طراحی پوستر همایش :

پس از گذراندن مراحل فوق نوبت به طراحی پوستر میرسد. در ابتدا شما باید مشخص نمایید که از چه نرم افزاری میخواهید برای طراحی پوستر همایش استفاده نمایید ، نرم افزار های زیادی برای این کار وجود دارند که ساده ترین آنها نرم افزار های آفیس مانند پاورپوینت میباشد و یکی از حرفه ای ترین نرم افزار های طراحی هم فتوشاپ میباشد که ما توصیه مکنیم اگر با فتوشاپ آشنایی دارید از آن برای ساخت پوستر همایش استفاده نمایید. ( توجه کنید که جهت قابل فهم بودن آموزش ساخت پوستر همایش ما در انتها مطلب برای شما عزیزان آموزش طراحی پوستر همایش با فتوشاپ را به صورت ویدیویی قرار داده ایم. )

نکات مهم در طراحی پوستر همایش :

  • سایز و ابعاد پوستر همایش :

این معیار جزو موارد مهم میباشد اگر برای یک مسابقه همایش علمی قرار است پوستر طراحی کنید بهتر است که از مسولان برگزاری ابعاد درخواست شود اما ابعاد متعارف پوسترهای همایش 90*60 و 70*10 سانتی متر میباشند.

  • انتخاب جنس کاغذ برای پوستر همایش :

بهترین کاغذ برای چاپ پوستر همایش کاغذ کوتد (Coated) میباشد دلیل آن هم بهتر نمایان شدن رنگ ها و جهتر در این نوع کاغذ است توصیه میکنیم که پوستر طراحی شده خود را لمینیت کنید تا در هنگام حمل و نقل چروک نشود و صدمه نبیند همچنین باعث جذاب تر شدن پوستر هم خواهد شد در انتخاب جنس لمینت هم لمینت براق هستش اما در بعضی مواقع مثل وجود نور خورشید در محل نصب پوستر همایش و یا پوستر کنگره لمینیت مات بهتر جواب میدهد.

  • فونت پوستر همایش :

تیتر میتواند با فونت بی تیر زده شود و معمولا اندازه آن بین 48 تا 50 در پوسترهایی به ابعاد 70*100 سانتی متر است. نوع فونت هم بسته به موضوع همایشی که پوستر آن را طراحی میکنید متفاوت میباشد به عنوان مثال اگر همایش مربوط به موضوعات سطح بالا و رسمی است بهتر میباشد که از فونت های رسمی استفاده شود یا اگر مخاطبان همایش شما نوجوانان میباشند میتوانید از فونت های فانتزی هم در طراحی پوستر همایش استفاده کنید و بهتر است که در یک پوستر همایش فقط از یک سبک فونت استفاده شود.

  • رعایت سلسله مراتب در پوسترهای همایشی : 

در این مورد شما باید به رعایت سلسله مراتب توجه کنید یعنی اینکه مطالب مهم تر را قبل از مطالب با اهمیت کمتر بیان نمایید زیرا نگاه اولیه مخاطب به بزرگترین تیتر پوستر شما و یا تصویر زیبایی که گذاشته اید جلب میشود پس بهتر است که زیر کمی پایین تر از تیتر اصلی جمله کوتاهی در توضیح تکمیلی همایش داده شود.این موضوع در پوسترهای لایه باز همایش که برای دانلود شما قرار داده ایم مشاهده میشود.

  • پرهیز از اضافه گویی در پوستر :

باید توجه داشته باشید که از گفتن جملات اضافی و گیج کننده به طور جدی پرهیز کنید گاهی انتخاب یک تصویر خود بیانگر چندین خط توضیح میباشد.

  • ایجاد نقطه تمرکز در پوستر همایش :

بهتر است که در طراحی پوستراتان حتما با توجه به موضوع یک نقطه ی تمرکزی ایجاد نمایید یک تصویر فوکوس شده و یا یک تیتر جذاب و کوتاه میتواند نقطه تمرکز پوستر شما باشد.

  • استفاده از تصاویر زیبا و منحصر به فرد :

ممکن است عکس‌برداری همیشه نیاز شما را برطرف نکرده و یا حتی شما بودجه کافی برای آن را نداشته باشید. در عوض شما می‌توانید تصویر مورد نظرتان را خودتان با استفاده از نرم افزار های قدرتمندی همچون فتوشاپ بسازید.

  • انتخاب رنگ در پوستر همایش :

رنگ‌ها یکی از جنبه‌های نامحدود دنیای طراحی میباشند آن‌ها می‌توانند باعث ایجاد انرژی و جلب توجه شوند. بسته به موضوع پوستر، رنگ‌ها می‌توانند چشم‌گیر، ظریف و یا حتی عاشقانه انتخاب شوند.

  • سرعت در طراحی :

گاهی ممکن است فرصت کافی جهت خلق و ابداع یک پوستر همایش را نداشته باشید در چنین مواقع ای میتواند از پوسترهای آماده لایه باز و زیبا کمک بگیرید اما اگر فرصت کافی دارید بهتر است که دست به طراحی و خلاقیت بزنید.

 

برای سفارش طراحی پوستر همایش های علمی ، همایش ازدواج ، همایش روانشناسی ، همایش کاری ، همایش فرهنگی ، همایش بین المللی ، همایش نفت و گاز ، همایش دانشگاهی ، و سایر همایش ها و همچنین اطلاع از هزینه طراحی پوستر همایش میتوانید با ما تماس بگیرید

 پوستر همایش لایه باز رایگان

آموزش طراحی پوستر همایش با فتوشاپ