طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی ، نمای داخلی آژانس هواپیمایی
طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی ، نمای داخلی آژانس هواپیمایی

 

 کسانی که قصد مسافرت داخلی و خارجی را دارند و به آژانس های مسافرتی مراجعه میکنند زیبایی و آراستگی کارمندان و برخورد آنها و البته محیط اطراف (دکوراسیون آژانس هواپیمایی) از همان ابتدا حال وهوای سفر را برای آنها ایجاد می کند و آنها ترغیب میکند تا مجددا به این آژانس هواپیمایی مراجعه کنند. البته ایجاد چنین دکوراسیون و فضایی نیاز به هوشمندی و خوش سلیقگی مدیر آژانس دارد. ایجاد دکوراسیون و یا تغییر آنها نیازمند صرف هزینه هایی میباشد که اگر طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی اصولی انجام گیرد دیگری در سالهای آتی نیاز به تغییر نخواهد داشت و در نتیجه هزینه شما در طی زمان مستهلک خواهد شد پس بنابراین در هزینه کردن برای ایجاد یک دکوراسیون شیک و زیبا دست و دل باز باشید. نا گفته نماند که برخی از تزیینات کم هزینه در تزیین دفتر آژانس هواپیمایی وجود دارند که میتوانند تحول شگرفی را در دکوراسیون دفتر ایجاد کنند که در این مطلب این تزیینات در قالب ایده هایی برای شما مطرح میشود که امیدواریم در طراحی دکوراسیون برای شما الهام بخش باشند.

اصول طراحی آژانس هواپیمایی

  1. تفکیک فضا ها :نظیر بخش مشاوره ، اتاق انتظار ، اتاق ریاست بخش بهداشتی و . . . باید انجام گیرد و در مواردی که مشکل کمبود فضا ندارید باید تمام این فضا ها را در طراحی دکوراسیون آژانس هواپیمایی خود لحاظ نمایید.
  2. مناسب و مکمل : انتخاب رنگ های  سعی کنید از دو یا سه رنگ کلی برای دیزاین دفتر استفاده نمایید این رنگ ها در مبلمان ها ، دیوارها ، کف و سقف ، و سایر المان هایی که در دکور آژانس به کار میروند تداعی میگردد. در انتخاب رنگ ها بهتر است از رنگ هایی که مکمل یک دیگر هستند استفاده گردد و همچنین با توجه به مکان آژانس انتخاب گردنند به عنوان مثال اگر آژانس هواپیمایی شما در کیش قرار دارد بهتر است که رنگ آبی در پالت رنگی تان گنجانده شود.
  3. رعایت تناسب المان ها : تمام المان ها و تجهیزاتی که در آژانس استفاده مینمایید باید با یک دیگر دارای تناسب باشند این رعایت تناسب نتنها در دکوراسیون آژانس هواپیمایی بلکه در تمام طراحی های دکوراسیونی باید لحاظ گردد. به عنوان مثال در صورتی که آژانس هاپیمایی شما کوچک و دارای فضای کمی میباشد شما باید از مبلمان های ظریف که فضا کمتری را اشغال میکنند استفاده نمایید.

مطلب مرتبط : روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آن در تبلیغات و کسب و کارها

تزیین دیوار دفتر آژانس هواپیمایی ، تزیینات آژانس هواپیمایی
تزیین دیوار دفتر آژانس هواپیمایی ، تزیینات آژانس هواپیمایی 

 

1

تزیین دیوار با استفاده از نقشه سه بعدی و ساعت هایی که زمان های شهرها مختلف دنیا را نشان میدهد یک ایده جالب و کم هزینه جهت پوشاندن دیوارها میباشد و دیوارها را از حالت ساده خارج میکند همچنین استفاده از چراغ های سقفی کاسه ای هم در این عکس زیبایی را دو چندان کرده است.
دکوراسیون آژانس هواپیمایی کوچک ، دکوراسیون شرکت هواپیمایی
دکوراسیون آژانس هواپیمایی کوچک ، دکوراسیون شرکت هواپیمایی

 

2

استفاده از المان های طبیعی نظیر گیاهان بر روی دیوار ها جسورانه بودن طراحی این دکوراسیون را نشان میدهد همچنین استفاده از میزها و صندلی هایی که فضای کمی را اشغال مکنند این آژانس هواپیمایی کوچک را بزرگ نشان میدهد.
عکس آژانس هواپیمایی ، اصول طراحی آژانس هواپیمایی
عکس آژانس هواپیمایی ، اصول طراحی آژانس هواپیمایی

 

3

استفاده از پوسترهای دیواری برجسته و سه بعدی میتواند یک ایده کم هزینه و البته شیک و جذاب باشد. همان طور که در عکس بالا از یک آژانس هواپیمایی مشاهده مینمایید این پوستر تنها به دیوار ها ختم نشده است و در سقف نیز گسترش یافته است و دکوراسیون را متفاوت نموده. نکته دیگری که میتوان به از آن به عنوان اصول طراحی دکوراسیون آژانس های مسافرتی یاد کرد استفاده از نور طبیعی برای تامین روشنایی میباشد.
نمای داخلی آژانس هواپیمایی ، ایده برای آژانس هواپیمایی
نمای داخلی آژانس هواپیمایی ، ایده برای آژانس هواپیمایی

 

4

بیشتر آژانس های هواپیمایی از کانتر و میزهای سراسری برای جداسازی فضای بین کارمندان و مراجعه کنندگان استفاده میکنند، آژانس هواپیمایی عکس بالا سنت شکنی کرده و دکوراسیون متفاوتی را رقم زده است همچنین ترکیب رنگ های زرد ، قرمز و دیوارهای سفید زیبایی را دو چندان کرده است.
دکوراسیون آژانس هواپیمایی کوچک
دکوراسیون آژانس هواپیمایی کوچک

 

5

همان طور که در بالا به تفکیک فضا های آژانس اشاره کردیم در نظر گرفتن یک فضا برای مشاوره را هم یادآور شدیم که در این آژانس هواپیمایی کوچک با استفاده از یک میز گرد و چند صندلی این فضا تامین شده است که بسیار صمیمی به نظرمیرسد.
ترکیب رنگ در دکوراسیون آژانس هواپیمایی
ترکیب رنگ در دکوراسیون آژانس هواپیمایی

 

6

استفاده از پارکت های چوبی به عنوان کفپوش و به دنبال آن به کار بردن چوب در دیوار ها ، پایه صندلی ها و قرنیز میزها رعایت انسجام در طراحی دکوراسیون دفتر آژانس را به خوبی نشان میدهد همچنین ترکیب رنگ سفید و بنفش هم یک ترکیب رنگ زیبا است که میتوانید از آن در طراحی های خود استفاده کنید.
استفاده از تابلو دیواری در تزیین آژانس هواپیمایی
استفاده از تابلو دیواری در تزیین آژانس هواپیمایی

 

تزیینات دیوار آژانس مسافرتی
تزیینات دیوار آژانس مسافرتی

 

7

تابلوهای دیواری همانند پوستر های دیواری از ایده های کم هزینه در تزیین دفتر آژانس هواپیمایی است که میتواند تحول دکوراسیون را به دنبال داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید